Opis wydarzenia:

Granty UE jako sposób na sfinansowanie rozwoju startupu. Warsztaty z praktycznych aspektów pozyskiwania dotacji UE na rozwój innowacyjnych produktów 

  • w ramach warsztatów skoncentrujemy się na jednej z absolutnie najistotniejszych kwestii w rozwoju startupów, czyli finansowaniu rozwoju startupu
  • pokażemy, jak można sfinansować rozwój startupu korzystając z bezzwrotnych grantów UE, w tym, opowiemy, kiedy granty UE mogą być dobrą alternatywą dla objęcia udziałów przez inwestorów, a kiedy mogą zwiększyć efektywność środków pozyskanych od inwestorów
  • krótko omówimy najpopularniejsze konkursy na granty UE adresowane do startupów, czyli inkubacja z Platformami Startowymi dająca możliwość uzyskania do 2,6 mln zł grantów oraz akceleracja ze Startup Booster Poland dająca możliwość uzyskania grantów w wysokości do 400.000 zł.
  • wskażemy, który z konkursów będzie właściwy na poszczególnych etapach rozwoju startupu oraz jak połączyć starty w obu konkursach i opowiemy jakie wydatki można sfinansować grantami w ramach poszczególnych konkursów
  • wraz z gościem specjalnym wyjaśnimy, jak działa ścieżka branżowa w ramach konkursu Startup Booster Poland
  • pokażemy praktyczne aspekty pracy z aplikacjami do konkursów Platform startowych oraz Startup Booster Poland. W szczególności, pokazując praktyczne przykłady, podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem w zakresie sposobu opisywania najistotniejszych części wniosków o inkubację i akcelerację.

 

Jeżeli chodzi o kryteria dla zapraszanych startupów, to tutaj chcielibyśmy celować przede wszystkim w rozwiązania cyfrowe i startupy z przynajmniej rocznym „stażem”.

Prelegenci:

Magdalena Adamczuk

Magdalena od ponad 15 lat wspiera przedsiębiorców i instytucje publiczne w obszarze funduszy europejskich.

Przez ponad 10 lat zajmowała się analizą opłacalności inwestycji finansowanych ze środków UE z finansowego i społecznego punktu widzenia i wyceniałam społeczno-środowiskowe efekty inwestycji, w tym, w szczególności, inwestycji transportowych.

W ostatnich latach Magdalena zajmuje się głównie finansowaniem z funduszy UE startupów oraz scaleupów (konkursy Platformy Startowe, Booster Poland, Ścieżka Smart). Obecnie, poza dowodzeniem w dziale grantów Tax & Tech Kraft, współpracuje na różnych polach z Startup Hub Poland, w tym w ramach programu Startup Booster Poland. Od wielu lat Magdalena jest również ekspertem PARP do spraw innowacyjności.

Tomasz Rysiak

Tomasz od prawie 20 lat pomaga klientom w kwestiach podatkowych i prawnych związanych z transakcjami m&a, inwestycjami w startupy oraz bieżącą działalnością firm technologicznych. Wiele lat pracy z projektami technologicznymi potwierdza ekspercką wiedzę Tomasza w zakresie rozwiązań podatkowych dla biznesów technologicznych takich jak ulga B+R, IP box, estoński CIT czy też 50% koszty uzyskania przychodu.

Copyright © 2024 My Company Media Sp z o.o. All rights reserved.